Sobota, 28 ledna, 2023
- Komerční sdělení -magazin
- Komerční sdělení -magazin
HomePre ŽenyLevom hrozí infarkt, Strelca môže potrápiť sedací nerv, Vodnára kŕčové žily: Zdravotné...

Levom hrozí infarkt, Strelca môže potrápiť sedací nerv, Vodnára kŕčové žily: Zdravotné riziká podľa znamenia zverokruhu

Zdravie je individuálna záležitosť, ktorá je sčasti daná génmi. Dôležitú úlohu zohrávajú aj životné podmienky a psychika, ale aj dátum narodenia. Každé znamenie zverokruhu má svoje problematické miesta a náchylnosť k určitému typu chorôb. Ako ste na tom podľa hviezd vy?

BARAN (21. 3. – 20. 4.)
na fyzickej úrovni hlava, mozog, tvár
na energetickej úrovni tretie oko a korunná čakra
Horkokrvný Baran prežíva svoje emócie naplno. Býva zápalný, sám ale často atmosféru stresu a napätia prirodzene vyvoláva. Potrebuje dostatočné množstvo stimulácie, aby mohol fungovať v súlade so svojim základným nastavením. Vďaka tomu častejšie než iné znamenia zverokruhu trpia bolesťami hlavy, ktoré sa mnohokrát rozvinú až v nepríjemnú migrénu. Náchylní bývajú aj na oči a uši, môžu trpieť na zápaly dutín, neobvyklá nie je ani neuralgia (intenzívna, ostrá, vystreľujúca bolesť v určitých častiach tela okolo postihnutého nervu). Muži Barani často plešatí už v nízkom veku.

BÝK (21. 4. – 21. 5.)
na fyzickej úrovni krk, uši, hrdlo
na energetickej úrovni krčná čakra
Pôžitkársky Býk je náchylný na bolesť a zápaly v krku. Častejšie než iné znamenia trpia na opuchy uzlín, býva citlivý na prechladnutie av detstve nezriedka máva zápaly stredného ucha. Krčná čakra, s ktorou toto znamenie energeticky súvisí, má na starosti štítnu žľazu, preto práve s ňou majú zrodenci v Býkovi občas problémy. S ňou sú spojené aj častejšie výkyvy váhy, ktoré navyše podporuje aj býčia láska k jedlu. Neobvyklá nie je ani zápcha a zažívacie problémy v dôsledku nahromadeného stresu. Pretože je Býk prepojený s oblasťou krku, je mnoho spevákov narodených práve v tomto znamení.

BLÍŽENCI (22. 5. – 21. 6.)
na fyzickej úrovni pľúca, ramená, paže
na energetickej úrovni srdcová čakra
Nie je prekvapujúce, že práve vzdušné znamenie Blížencov viac ako ostatní trpia na respiračné ochorenia a problémy s dýchaním všeobecne. Kašeľ a prechladnutie sú ich vernými sprievodcami, a to nielen v chladnom období. Často mávajú oslabený imunitný systém, bývajú unavení a bez energie. S tou by Blíženci mali dobre hospodáriť, pretože sa ľahko vyčerpajú. Prepínanie nesvedčí ani ich nervovému systému, pretože práve títo ľudia sú značne ohrození prípadnými úzkostnými poruchami a nespavosťou. Blíženci obvykle hovoria prostredníctvom celého tela, predovšetkým ale pažami.

RAK (22. 6. – 22. 7.)
na fyzickej úrovni prsia, hrudník, žalúdok
na energetickej úrovni srdcová čakra a čakra solar plexu
Hlboko emocionálne Rak máva prirodzený sklon k depresiám. Tie nezriedka zajedá, pretože ide o dočasný prostriedok na utíšenie niekedy veľmi vyhrotených pocitov. Ide ale o začarovaný kruh, pretože v dôsledku nekontrolovaného príjmu potravy mávajú Raci sklony k obezite; tá v konečnom dôsledku ich splín ešte posilní. Zažívanie majú Raci navyše značne citlivé, a pokiaľ jedia v akejkoľvek napätej atmosfére, trpia na následné zažívacie problémy. Práve zrodenci v tomto znamení sú skvelými adeptmi na poruchy príjmu potravy (mentálna anorexia a bulímia). Ďalším rizikom je nedostatok vápnika a anémia vedúci k častejšej únave, rovnako ako sklon k závislostiam.

LEV (23. 7. – 22. 8.)
na fyzickej úrovni srdca, chrbát a chrbtica, krv
na energetickej úrovni srdcová a koreňová čakra
Jednou z úloh ohnivého Leva je kultivácia vlastnej ohnivej energie. Na rozdiel od zápalného Barana, ktorému vládne rovnaký živel, je Lev ohrozený srdcovými chorobami. Preto mu príliš vypäté emócie nesvedčia. Zrodenci v tomto znamení sú najviac ohrození vysokým krvným tlakom, búšením srdca a srdcovou arytmiou, v horšom prípade infarktom. Citlivá majú aj pečeň. Levy môžu príležitostne čeliť zažívacím problémom, a to v rôznych obdobiach života. Trpia aj na bolesti chrbta av neskoršom veku mávajú sklon k rozvoju cukrovky.

PANNA (23. 8. – 22. 9.)
REKLAMA
na fyzickej úrovni brucho a črevá
na energetickej úrovni čakra solar plexu
Panna, jedno z najdisciplinovanejších znamení zverokruhu, napriek všetkej svojej organizovanosti opakovane bojuje so zažívacími problémami. Zrodenci v Panne obvykle mávajú pomalý metabolizmus a citlivý žalúdok, a hoci sa snažia zo všetkých síl jesť zdravo a pravidelne cvičiť, inklinujú na priberanie na váhe. Pomôže, ak sa Panna trochu uvoľní, pretože vďaka svojej urputnosti vo všetkom, do čoho sa pustí, často smeruje až k posadnutosti. Na to nadväzuje psychika, ďalší citlivý bod ľudí v tomto znamení. Tí ťažko hľadajú rovnováhu, čo môže vyústiť až do psychických problémov.

VÁHY (23. 9. – 23. 10.)
na fyzickej úrovni obličky, nadobličky, pokožka
na energetickej úrovni čakra solar plexu a sakrálna čakra
Znamenie Váh, podobne ako predchádzajúca Panna, môžu trpieť zažívacími problémami. Nie sú ale zďaleka také organizované, skôr naopak – stravujú sa nepravidelne, milujú sladké a celkovo nemajú zdravé stravovacie návyky. Odtiaľ následne pramenia ich problémy. Vďaka tomu trpí imunitný systém a Váhy často podľahnú prechladnutiu a iným chorobám.

mali sa starať. Hydratácia zvonka aj zvnútra je pre nich veľmi dôležitá. Tiež obličky, centrum životnej energie podľa východnej medicíny, majú Váhy oslabené a náchylné na ochorenia.

Škorpión (24. 10. – 22. 11.)
na fyzickej úrovni močový mechúr, konečník, pohlavné orgány
na energetickej úrovni sakrálna a koreňová čakra
Sexualita je u Škorpiónov veľká téma, ktorá sa prirodzene premieta aj do zdravotnej oblasti. Náchylní sú k problémom s reprodukčnými orgánmi a majú aj zvýšené riziko nákazy pohlavnými chorobami. Dôkladná hygiena je zvlášť pri tomto znamení veľmi dôležitá, aby sa predišlo infekciám v tejto oblasti. Citlivý mávajú aj močový mechúr a môžu ich oslabovať zápaly močových ciest. Hormonálny systém nemusí vždy fungovať tak, ako má; kolísanie hladiny pohlavných hormónov tiež nebýva u Škorpiónov nijako výnimočné. Neblahý vplyv na túto oblasť má aj vysoká miera stresu, preto by si mali dávať pozor na preťaženie.

STRELEC (23. 11. – 21. 12.)
na fyzickej úrovni boky a stehná, zrak a sedací nerv
na energetickej úrovni tretie oko a sakrálna čakra
Strelec miluje dobrodružstvo, ale pre svoju zbrklosť býva často nesústredený. Pokiaľ k tomu pridáte jeho náchylnosť k problémom s očami, môže vzniknúť vážny problém. Zrak je jednou zo slabších stránok tohto znamenia, v súvislosti s prehliadnutím niečoho môže následne dôjsť k nehode. Zvyčajné potom bývajú zranenia bedrových kĺbov a stehien. Často boľavé bývajú u Strelcov ešte spodná časť chrbta, zadok a dolnej končatiny vďaka náchylnosti k zápalu sedacieho nervu. Pretože ide o ohnivé znamenie, potrápiť ho môže aj pečeň av nadväznosti na to pokožka.

Kozorožec (22. 12. – 20. 1.)
na fyzickej úrovni kosti, kĺby, zuby a pokožka
na energetickej úrovni koreňová čakra
Zemitý Kozorožec stojí pevne nohami na zemi, preto máva priame držanie tela a silné kosti. Ale práve na ne býva v prípade, keď vďaka nevhodnej strave a zlému životnému štýlu trpí nedostatkom vápnika, citlivý. Pri športe by mal byť Kozorožec zvlášť opatrný na kolená, tie sú u neho veľmi náchylné na poranenia. Tiež zuby bývajú slabšou stránkou tohto znamenia. Chúlostivú majú zrodenci v Kozorožcovi aj pokožku, často trpia na najrôznejšie kožné defekty vrátane nepríjemných ekzémov. Ani nechty a vlasy nebývajú zakaždým v najlepšej forme.

VODNÁR (21. 1. – 20. 2.)
na fyzickej úrovni predkolenia, členky, krvný obeh
na energetickej úrovni koreňová čakra
Vodnári nemávajú príliš pevnú telesnú konštitúciu. Ohrozenými miestami sú najmä spodné končatiny, predovšetkým členky a predkolenia. Náchylní bývajú k zlomeninám a vyvrtnutiu členku, preto by mali venovať zvýšenú pozornosť tomu, kam šliapnu. Potrápiť ich môžu aj kŕčové žily, často v súvislosti s nezdravým životným štýlom. Ďalšia zo slabších zdravotných stránok tohto znamenia je krvný obeh as ním spojený rad problémov (kŕčové žily, mravčenie, chladné končatiny, znížená citlivosť v končatinách a pod.).

RYBY (21. 2. – 20. 3.)
na fyzickej úrovni nervový systém, thalamus (hrboľ medzimozgový), chodidlá, imunita
na energetickej úrovni koreňová čakra, čakra solar plexu a tretie oko
Ryby patria vedľa Rakov k najcitlivejším znameniam zverokruhu. Ich psychiku je ťažké udržať v kľude, čo oslabuje ich imunitný systém. Často bývajú choré, prechladnutí a kašeľ ich verne sprevádzajú. Práca s dychom je pre Ryby nielen v tejto súvislosti veľmi dôležitá. Trpieť môžu tiež artritídou a bolesťami kĺbov, vbočenými palcami a všeobecne problémy s prstami na nohách, prípadne plesňovými infekciami nôh. Tiež kurie oká a nepríjemné otlaky nebývajú u Rýb výnimkou. Pozor aj na závislosti všetkého druhu.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články