Sobota, 28 ledna, 2023
- Komerční sdělení -magazin
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyKrkonoše sú krásne aj bez snehu

Krkonoše sú krásne aj bez snehu

Prechádzať sa po hrebeňoch hôr len v nohaviciach a tričku, tak ako tomu bolo v lete, už počasie síce nedovolí, ale ani jesenne sfarbené lístie a snehový poprašok neuberá Krkonošiam na kráse.

S príchodom chladného počasia sa do hôr tešia predovšetkým milovníci lyžovania a bežkárskych trás. Počkať si ale musí ešte na väčšie mrazy, a predovšetkým snehovú nádielku. Zatiaľ tak hory stále patria turistom a všetkým, ktorí sa radi prejdú krásnou prírodou. Krkonoše ponúkajú mnoho možností, ako si oddýchnuť, vyčistiť hlavu a načerpať nové sily. Oplatí sa tak ubytovanie v Krkonošiach na viac dní, aby sme stihli aspoň časť toho, čo nám môžu ponúknuť. Či už sa rozhodneme pre túru na niektorých z vrcholov, rodinný výlet okolo kúzelných potokov alebo pre poznávací chodník, vždy si prídeme na svoje.

Obľúbenou lokalitou je Černý důl a Čierna hora. V okolí sa nachádzajú aj Čiernohorské rašeliniská, ktoré aj v neskorej jeseni zdobí záplava vresovcov a vresov. Na svahu Čiernej hory sa potom nachádza štýlová chalupa Šípková, kde možno stráviť večery pri šálke vareného vína a užiť si nocľah naozaj rozprávkový, miesto postele totiž môžeme zvoliť spanie za pecou. Poloha chalupy je skvelá pre vyrážanie na výlety do okolia a keď nasneží, do lyžiarskeho areálu Černý důl je to autom len pár minút. Jeden nocľah v Krkonošiach ale rozhodne stačiť nebude. Za výhľady môžeme vyraziť na rozhľadňu Panorama alebo Stezku korunami stromů, ktorá očarí malých i veľkých. V okolí je tiež mnoho náučných chodníkov a keď počasie dovolí, otvoria sa malebné výhľady do krajiny.

Pri výlete do hôr treba myslieť na to, že je tu trochu chladnejšie a nepodceňovať správne oblečenie. Dĺžku trás i vybrané aktivity by sme mali prispôsobiť najslabšiemu v celom tíme, či už ide o najmladšie dieťa v rodine alebo v partii priateľov. Potom si môžeme pobyt v Krkonošiach užiť bez jedinej chybičky a mať zážitky na celý život.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články