Sobota, 28 ledna, 2023
- Komerční sdělení -magazin
- Komerční sdělení -magazin
HomeMagazínPo vzťahu s nymfomankou som prehodnotil, čo je dôležité. Ako sa žije...

Po vzťahu s nymfomankou som prehodnotil, čo je dôležité. Ako sa žije párom s rozdielnou sexuálnou túžbou?

Sex je neoddeliteľnou súčasťou dospelého a zdravého vzťahu dvoch ľudí. Hovorí sa, že je spoľahlivým ukazovateľom celkovej nálady v páre a fázy, v ktorej sa vzťah nachádza. Čas od času môžu nastať aj rozdiely v sexuálnej potrebe muža a ženy, napríklad vplyvom choroby, stresu či únavy. Avšak čo keď je odlišný sexuálny apetít dlhodobejším alebo stabilným problémom? Má taký vzťah šancu, aby fungoval? Môže intímny nesúlad znamenať koniec vzťahu? Spýtali sme sa našich respondentov na ich skúsenosti.
Na úvod treba podotknúť, že sexuálne problémy v páre môžu mať dvojakú príčinu. Jedna z nich je sexuálny nesúlad z dôvodu dysfunkcie jedného z partnerov. Ľudovo a veľmi zjednodušene povedané „Chcel/chcela by, ale z akéhosi zdravotného dôvodu nemôže“. Radíme sem poruchy erekcie, stratu sexuálneho libida (napríklad vplyvom depresie), poruchy dosahovania orgazmu alebo zlyhanie genitálnej odpovede (nedostatočná lubrikácia a pod.).

Druhým prípadom je potom sexuálny problém vyplývajúci z nesúladu medzi partnermi. Ide o v podstate opačný prípad. Dotyčný „Môže, nič zo zdravotných dôvodov mu nebráni mať sex, ale nechce.“

Existuje ale aj tretí a nemenej častý prípad. Obaja partneri chcú mať spoločne sex, nebránia im žiadne zdravotné dôvody, avšak majú úplne rozdielnu potrebu čo do početnosti. Jednému stačí sex párkrát do mesiaca, druhý ho potrebuje denne. Môže taký vzťah fungovať? Vyspovedali sme na túto tému niekoľko respondentov.

Nina, 32 rokov: Partner mi povedal, že by som sa mala ísť liečiť. Urobila som to
Nina chodila s o dva roky starším Jánom približne pol roka, keď sa začali objavovať prvé problémy. „Od začiatku som bola úprimná. Povedala som Honzovi, že potrebujem sex. Veľa sexu. Zdal sa nadšený a vtipkoval, že sa mu aspoň nikdy nestane to, čo jeho kamarátom, predstieranie bolesti hlavy, sex výmenou za domáce práce a podobne. Vyzeralo to ideálne a prvý štvrťrok bol úžasný, splnil mi v posteli všetko, čo mi na očiach videl. Ale po pol roku to začalo škrípať,“ spomína.

Z počiatku Nina pripisovala Honzovu nechuť pracovnému vyťaženiu. Nechcela o partnera prísť, a tak sa skrátka rozhodla, že bude zatiaľ viac masturbovať. „Raz som vyliezla zo sprchy a Honza na mňa už čakal. Bez obalu sa spýtal, či som v sprche onanovala. Bola som taká zaskočená, že som prikývla. Hrozne sme sa pohádali, povedal mi, že to nie je normálne, že bez sexu sa predsa nejakú chvíľu vydržať dá a tak podobne,“ hovorí Nina.

Lenže intímne problémy mladého páru sa iba stupňovali. „Vydržala som to skoro dva roky, ale náš sexuálny život bol žalostný. Honza sa predo mnou schovával na záchode, v kúpeľni a čakal, kým zaspím. Začala som šalieť, nakupovala som sexy prádlo, sťahovala porno videá, zvádzala ho, ale čím viac som sa snažila, tým viac odolával. Nepomáhala ani otvorená komunikácia. Keď už sa mi podarilo ho prehovoriť, povedal mi: Tak ale choď hore a oddrieš si to sama. Napadlo ma tiež, že je možno znudený z toho, že spí iba so mnou. A tak som na jednom plese oslovila nádherné blonďavé dievča, ktoré sme evidentne boli veľmi sympatickí a pozvala ju na pohárik. Honzovi som potom pošepkala, že by som ju chcela vziať k nám domov, aby si mohol užiť s nami oboma. Avšak nereagoval nadšením. Strašne sa rozčúlil a vmietol mi, že som chorá po svojom otcovi, ktorý moju matku podvádzal celý život. A že jediným riešením nášho problému musí byť moja sexuologická liečba. Vážne som to chcela zachrániť, takže som sa k doktorovi skutočne objednala,“ rozpráva.

Pán doktor bol podľa Niny úžasný. Staršie, možno už aj na dôchodku, ale bolo vidieť, že svojej práci skutočne rozumie. Keď mu Nina všetko vykreslila a požiadala o lieky na tlmenie jej sexuálnej túžby, rozosmial sa. „Milá slečna, nevidím na vás nič, čo by ukazovala na sexuálnu deviáciu. Ste úplne normálne, zdravá mladá žena. Každý iný muž by vás dávno žiadal o ruku,“ povedal láskavým tónom doktor a pripojil odporúčanie: „Vymeňte partnera.“

Nina a Honza lepili ich vzťah ešte pár týždňov, ale nakoniec sa rozišli. „Netvrdím, že sex je to úplne najdôležitejšie na svete, ale pokiaľ to nefunguje v posteli, začne sa spolužitie pomaly rúcať na iných úrovniach. Aspoň u mňa. Honza mi pri rozchodovom rozhovore povedal, že čo sa týka jeho, sex nepotrebuje. A že predsa keď sú spolu ľudia rok a viac, tak spolu už aj tak nespia. Uvedomila som si, že toto nie je nič pre mňa. Som mladá a chcem žiť. So všetkým, čo k tomu patrí,“ uzatvára.

Michal, 27 rokov: Po vzťahu s nymfomankou som všetko prehodnotil
Michal pracuje ako choreograf pre muzikálové inscenácie v jednom pražskom divadle. Jeho prvou partnerkou bolo sexuálne veľmi zdržanlivé dievča, ktoré o nežnosti nemalo prakticky záujem. Podľa Michalových slov bola vždy stuhnutá, a aj jej výraz na tvári naznačoval, že si sex neužíva.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články