Sobota, 28 ledna, 2023
- Komerční sdělení -magazin
- Komerční sdělení -magazin
HomePre ŽenyViete, ktorý kolagén vám pomôže ku krásnemu vzhľadu aj zdravým kĺbom?

Viete, ktorý kolagén vám pomôže ku krásnemu vzhľadu aj zdravým kĺbom?

Mať zo svojho vzhľadu skvelý pocit je prianím každého z nás, či už sme žena alebo muž. Chceme byť  IN aj vo vyššom veku. Aj to je dôvod, prečo sa v posledných niekoľkých rokoch toľko rozmohlo užívanie kolagénových doplnkov stravy, mastí, sér a ďalších prípravkov. Kolagén nám slúži nielen pre krásu, pomáha nám k zdravému pohybovému aparátu, vlasom, nechtom, ale aj k fungujúcemu nervovému a imunitnému systému. Viete, kedy je dobré ho začať dopĺňať?

Kolagén rapídne ubúda s postupujúcim vekom

Predovšetkým vek môže za to, koľko máme kolagénu. Do 25 rokov je našim telom hojne produkovaný. Potom postupne produkcia ubúda a okolo 45 rokov sa takmer zastaví. Kolagén, ktorý potom telo vyrába, je navyše nekvalitný, stráca elasticitu, pevnosť. Preto je ideálne začať kolagén užívať už okolo 30 rokov veku.

Úbytok kolagénu ale môže spôsobovať aj stres, nedostatok pohybu, nedostatok pobytu na čerstvom vzduchu, strava chudobná na vitamíny A, E a C, železo a vápnik. Negatívna je aj nadmiera vystavovania sa UV žiareniu, nedostatok regenerácie po fyzickom cvičení alebo cvičenie vedúce k zraneniu. Vek môže aj za rednutie kostí, zvýšenie rizika zlomenín, vzniku osteoporózy sú vystavované ženy v menopauze. Pokiaľ ale užívate správne zvolený kolagén, všetkým uvedeným rizikám sa môžete vyhnúť.

Aký kolagén vybrať?

Aby ste užívali kvalitný kolagén, zaujímajte sa o jeho pôvod. Je dôležité, aby ho vyrábala certifikovaná spoločnosť vo farmaceutickom priemysle. To je zárukou, že ide o kvalitný, účinný a zdravotne nezávadný výživový doplnok.

Ďalšou vecou je miera vstrebateľnosti kolagénu. Ide o nemerateľnú veličinu, ale ide o obsah látok v produkte, ktoré značne ovplyvňujú jeho vstrebateľnosť. Napríklad vitamín C.

Straviteľnosť kolagénu je ďalšou dôležitou informáciou. Hydrolyzovaný kolagén rozložený na malé kúsky s nízkou molekulovou hmotnosťou prírodného pôvodu, ako hovädzí, je naším telom najlepšie vstrebateľný. Taký je napr. Cartylis, ktorý v sebe nesie všetko vyššie uvedené.

Viac informácií nájdete na eliteq.sk.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články