Sobota, 28 ledna, 2023
- Komerční sdělení -magazin
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyPorovnanie VPN VeePN x SwitchVPN: Aká VPN je lepšia?

Porovnanie VPN VeePN x SwitchVPN: Aká VPN je lepšia?

Ktorá VPN ponúka viac, VeePN, alebo radšej zvoliť VPN Asia? Parametre oboch VPN sme starostlivo porovnali, pričom výsledok porovnania je 8,6/10 : 5,2/10.

Skúška rýchlosti VeePN verzus VPN.asia, Ktorá sviští rýchlejšie?

Rýchlosť downloadu a uploadu je jedným z najdôležitejších parametrov, čo platí aj o VeePN a VPN.Asia.

V priemere sme pri prvej VPN namerali rýchlosť 77 Mb/s, prípade druhé 30 Mb/s. VeePN sa prejavila o 47 Mb/s rýchlejšie oproti VPN.Asia.

O rýchlosti nahrávania dát informuje upload, u VeePN je 87 Mb/s. VPN.Asia sme priemerne namerali 32 Mb/s, čiže ich o 55 Mb/s pomalší.

Parameter rýchlosť odozvy dosiahol pri prvej VPN hodnotu 12 ms. U VPN.Asia skript nameral 91 ms. Pri rýchlosti odozvy je menšia hodnota výhodnejšia, takže VeePN bola o 79 ms lepšie.

Bodové ohodnotenie VeePN vs VPN.asia zatiaľ je 7/10 : 3/10.

Vie VeePN prehrávať seriály z Netflixu?

Dostatočná rýchlosť downloadu je dôležitá pre bezproblémové odblokovanie Netflixu, VeePN to dokáže. VPN zvyčajne stačí zapnúť a vybrať krajinu, VPN.Asia zahraničné Netflix odomknúť nezvládne.

Vďaka VPN je možné odblokovať aj youtubové videá, ktoré sú v Česku skryté, pričom VPN.Asia takú schopnosť nezahŕňa. Porovnávaná VPN funkciu odblokovania YouTube videí obsahuje.

Každá správna VPN toho vie oveľa viac, nesmie chýbať ochrana pred vyzradením DNS, multi-hop pripojenia a sieťové tunelovanie. Napríklad VeePN ponúka ochranu DNS a VPN Asia napríklad nemá whitelist.

V porovnaní funkcií VPN je výsledok 10/10 ku 5/10.

Ako sa darí VeePN v ponuke krajín a serverov?

Málo serverov v kombinácii s vysokým počtom užívateľov sa môže podpísať v nízkej rýchlosti VPN, VeePN má v ponuke 2500 serverov. V aplikácii VPN.Asia sme napočítali celkom 290 serverov. Prvý z porovnávaných VPN tak ponúka o 2210 viac .

Oplatí sa sledovať aj počet krajín, ktorý u VPN.Asia dosahuje počet 34. Porovnávaná VPN ponúka 56, teda o 24 viac. V tejto disciplíne teda víťazí.

Odporúčame sledovať aj parameter počtu zariadení, ktorých VeePN pripojí 10. VPN.asia povoľuje súčasne pripojiť 4 zariadenia. Parametre ďalších služieb nájdete v článku najlepšie VPN zadarmo.

Ktoré platformy ponúkajú VeePN a aké ponúka VPN.Asia?

Možno najdôležitejším parametrom pri výbere VPN je ponuka podporovaných zariadení, VeePN zvládne prístroje na platforme Android a pokrýva zariadenie s operačným systémom iOS. VPN.asia iOS zvláda, prístroje s Androidom štandardne dokáže pokryť.

Poskytovanie informácií o používateľoch VPN sa riadi zákonmi krajiny, kde má spoločnosť registrované svoje sídlo. VeePN má korene v Paname. Prevádzkovateľ druhej VPN má korene tiež v Hongkongu.

Program VeePN nie je k dispozícii v slovenskom preklade, VPN Asia slovensky tiež nevie.

V hodnotení platforiem dosiahla VeePN bodového súčtu 10/10 a VPN Asia si vyslúžila hodnotenie 7/10.

Cenové porovnanie VeePN vs. VPN Asia

VPN.asia si možno zaobstarať už od 2,49 € mesačne, predplatiť druhú z VPN si môžete už od 1,67 € mesačne. Výsledné hodnotenie VPN za pomer ceny a dostupných funkcií je 6/10, respektíve 3/10 pre tú druhú.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články