Úterý, 28 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyAko si udržať imunitu v dobrej kondícii

Ako si udržať imunitu v dobrej kondícii

Zima sa pomaly lúči a prichádza jar. Prechladnutia a ochorenia sa nám však nevyhýbajú ani teraz. Ako posilniť imunitu a byť fit počas týchto prechodných dní? Osvojte si 5 tipov pre imunitu.

Spánok pre dobrú imunitu

Vedeli ste, že dobrý spánok ovplyvňuje vašu imunitu? Keď ho máte nedostatok, váš organizmus je náchylnejší na podľahnutie infekcii a vitamíny na imunitu potrebujete viac.

Naopak, pravidelný kvalitný a nerušený spánok (min. 7 hodín) vám efektívne pomôže udržať vašu imunitu v dobrej kondícii.

Pohyb a otužovanie

Prechádzky v prírode, cvičenie v posilňovni, joga alebo ranný beh – jednoducho si nájdite formu cvičenia, ktorá vás bude baviť a venujte sa jej pravidelne (aspoň 2-krát týždenne).

Začnite otužovať. Nemusíte hneď skákať do jazera medzi ľadové medvede. Pokojne začnite sprchovaním tela alebo častí tela chladnejšou vodou, znížením teploty vzduchu v byte a spávaním pri otvorenom okne.

Okrem podpory zdravia a imunity sa budete cítiť sviežo a vitálne.

Pestrá strava pre vaše zdravie

Jar je ideálna na zmenu v jedálničku. Zabudnite na sýte jedlá a polotovary.

Doprajte vášmu telu veľa zeleniny, ovocia, zaraďte ryby, vajcia, olivový olej, strukoviny (tradičné aj menej známe) a tiež rôzne druhy orieškov a semien.

Výživové doplnky a vitamíny na imunitu

Ešte stále nie je slnka dostatočne veľa, preto pokračujte v dopĺňaní vitamínu D. Vitamín C je klasikou a povinnou jazdou.

Pre posilnenie imunity sa hodí rakytník, echinacea, ženšen, goji, kolostrum a tiež probiotiká.

Vo vašej online lekárni majú určite dokonale naštudované vitamíny na imunitu a radi vám poradia – podľa vašich preferencií, možností i obmedzení.

Detox tela i duše

Využite jar pre detoxikáciu tela. Veď aj podľa kalendára sa 40 dní pred Veľkou nocou nazýva pôstom.

Pri efektívnej očiste trávenia vám pomôžu takzvané zelené potraviny (harmonizujú činnosť čriev) a vlákniny (čistia črevný trakt a viažu toxíny).

Detox tela podporíte pitím čajov z bylinky pestrec mariánsky, z púpavy lekárskej alebo z brezy. Liek Wobenzym podporí váš imunitný systém. 

Pri všetkých aktivitách na posilnenie imunity myslite predovšetkým na seba. Robte to, čo vám robí radosť – oddychujte, čítajte, počúvajte peknú hudbu, maľujte – presne to, čo je detoxom i pre vašu dušu.

Pamätajte, že ak sa prejdete po práci domov pešo alebo si dáte večernú prechádzku, urobíte tým pre vašu imunitu viac, ako si myslíte.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články