Úterý, 28 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyZákerné nápoje, ktoré nám hatia chudnutie. Jedno latté vydá za dve vajíčka,...

Zákerné nápoje, ktoré nám hatia chudnutie. Jedno latté vydá za dve vajíčka, dve pivá za sviečkovú

Poctivo počítať pri chudnutí každú kalóriu už výživoví špecialisti neodporúčajú. Napriek tomu sa oplatí mať prehľad, koľko energie do seba dostanete nápojmi, ktoré sa tvária nevinne.
Dať si zmrzlinový pohár alebo sviečkovú so šiestimi, toho by sa žiadna poctivá dietárka nedopustila. Lenže potom sú tu nápoje, ktoré z nadbytku kalórií vôbec nepodozrievame.

Kávu, prosím
Kto ju miluje, nedokáže si bez nej predstaviť deň. Pokiaľ ale nie ste priaznivkyňou nesladenej čiernej kávy, ktorá má iba 1 kcal, spozornite. Malá šálka (200 ml) nesladenej rozpustnej kávy s mliekom už vám dodá 30 kcal a 4 gramy sacharidov. V rovnakom objeme cappuccina sa ukrýva 67 kcal a 7 gramov sacharidov. A najhoršie je na tom štvrťlitrový hrnček kávy latté so 139 kcal a 21 gramami sacharidov.

Namiesto toho by ste sa mohli zasýtiť dvoma (2 x 50 g) vajíčkami na tvrdo, ktoré vám dodajú 152 kcal.

Idem na dvojku
Čas od času zájsť s kamarátkou na „dvojku“ vína je skvelá terapia. Pokiaľ ale holdujete tomuto nápoju náruživejšie, postave to nepridá. Najlepšie je na tom čo do energetickej hodnoty biele suché víno. Dve deci obsahujú priemerne 126 kcal a len 0,8 gramu cukru. Suché červené víno má iba o 22 kcal viac. Keď vám chutí viac polosladké víno, potom v bielom „pláva“ 164 kcal a 9 gramov sacharidov av červenom 150 kcal a 2 gramy sacharidov.

Hurá na pivo/limo
Chmeľový mok je v primeranom množstve skvelým iónovým nápojom, dodá telu vitamíny a minerály. Lenže tiež dosť energie. Polliter svetlej dvanástky v sebe má 236 kcal a 21 gramov sacharidov. Ak zvládnete dva kúsky, je to, ako by ste si dali sviečkovú omáčku s hovädzím mäsom a žemľovou knedľou (300 g) ktorá dodá 457 kcal a 52 gramov sacharidov.

Nielen kvôli absencii alkoholu je lepšie dať prednosť nealkoholickému pivu. Polliter vám dodá len 104 kcal, aj keď sacharidov má požehnane – 25 gramov. Nealkoholický ochutený Radler je na tom horšie – 136 kcal a 31 gramov sacharidov.

Dávate v reštaurácii prednosť točenej malinovke? Aj tá má v pol litri 100 kcal a 25 gramov sacharidov.

Chce to panáka
Chcete si pripiť, alebo sa upokojiť po zhliadnutí správ? Jediný veľký (50 ml) panák vodky znamená 115 kcal. To je viac ako 100 gramový banán (94 kcal). Ale zase je bez sacharidov, na rozdiel od tohto ovocia. Inak je to u Baileys. Veľký panák (50 g) tohto smotanového likéru má 163 kcal a 12 gramov sacharidov.

Smoothie na zdraví
Imunitu dokážu nakopnúť ovocné šťavy, ale ani s nimi sa to nemá preháňať. Pokiaľ si dáte pol litra fresh pomarančovej šťavy s mangom a jablčným pretlakom, dostanete do seba naraz 283 kcal a úctyhodných 58 gramov sacharidov, čo je pre predstavu ako 12 kociek cukru (aj keď zdravšieho, než je ten rafinovaný). A prebytočný vitamín C rovnako telo vylúči.

Podobne je na tom aj smoothie. Polliter jahodového s banánom obsahuje 58 gramov sacharidov a 270 kcal.

To je približne rovnako, ako dvojstogramový ceasar šalát s kuracím mäsom (246 kcal), ktorý má ale len 4 gramy sacharidov.

Nie je minerálka, ako minerálka
Keď doplniť minerály, tak určite nie sladenými nápojmi. Ak počas dňa zvládnete vypiť fľašu (1,5 litra) ochutenej minerálky, dodá vám 244 kcal. Navyše je v nej rozpustených 12 kociek cukru (60 g).

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články